Bieżące tematy polityczne, społeczne i gospodarcze a także krytyka dziennikarskiego przekazu. Myśl śmiało, nie bądź łatwowierny , nie pozwól sobą manipulować !
Blog > Komentarze do wpisu

Marta Kaczyńska o profesorze Bartoszewskim. (41)

Czytam na jednym z portali, że Marta Kaczyńska krytykuje Władysława  Bartoszewskiego za wywiad  jakiego udzielił profesor dziennikowi "Die Welt". Nie słyszałem tego wywiadu ale pozwolę sobie w całości zacytować kontrowersyjne słowa:

 Był pan w ruchu oporu i pomagał Żydom. Miał pan wtedy sąsiadów, których się obawiał? - spytał dziennikarz „Die Welt”. Władysław Bartoszewski odpowiedział, iż mieszkał w Warszawie przy ulicy Mickiewicza w kamienicy pełnej inteligencji. - Jeśli ktoś się bał, to nie Niemców. Gdy niemiecki oficer zobaczył mnie na ulicy i nie miał rozkazu aresztowania, nie musiałem się go obawiać. Ale gdy sąsiad Polak zauważył, że kupiłem więcej chleba niż normalnie, wtedy musiałem się bać - stwierdził.

To szokująca wypowiedź. Jak to możliwe, że w okupowanej Polsce można było czuć się pewniej, spotykając niemieckiego żołnierza niż własnego rodaka? -pyta Kaczyńska na swoim blogu .

No cóż, od siebie dodam, że pewnie każde pokolenie inaczej odbiera te słowa. Pani Kaczyńska zagrała na patriotyczną nutę. Ja też byłem wychowany w duchu patriotycznym i nie chcę się licytować z panią  Martą, czyj patriotyzm jest lepszy, mój czy jej świętej pamięci ojca ? Ten spór rozstrzygnie historia. Od pani Marty chciałbym natomiast usłyszeć,  dlaczego ma dynastyczne  skłonności ?  Z  jakiego powodu , ponad połowa rodaków dostaje gęsiej skórki jak słyszy o bliźniakach Jarosławie i  Lechu? Chciałbym też  usłyszeć, co  pani dotychczas zrobiła dla Polski, oprócz tego, że jest pani córką swojego tatusia? Kto dał pani mandat do wypowiedzi publicznych, tak skandalicznych jak choćby pani wystąpienie w Parlamencie Europejskim? Och, przepraszam , nic już nie chcę od pani usłyszeć. Niech pani wreszcie zamilknie jeżeli szanuje pani własne wspomnienia o rodzicach !!

 

Prezes w nocy z 1 na 2 marca 2011 r.

środa, 02 marca 2011, 0_prezes1

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2011/03/03 11:09:44
Tak. Jak przeczytałam komentarz Marty K. to zachciało mi się go też skomentować,ale później mi przeszło.
Zaproszenie na kawę przyjmuje i w przyszłości wykorzystam.
Wpisy czytam ,ale może nie wszystko rozumie. Pozdrawiam :)
Dodatki na bloga