Bieżące tematy polityczne, społeczne i gospodarcze a także krytyka dziennikarskiego przekazu. Myśl śmiało, nie bądź łatwowierny , nie pozwól sobą manipulować !
Blog > Komentarze do wpisu

Co ma Amber Gold do Jasnej Góry ? (140)

Tak się dziwnie składa , że  przestępcy w Polsce lubią sponsorować Kościół. Ładują swoje brudne pieniądze nie w szpitale , nie w sierocińce ale właśnie w Kościół  a  kościół wcale się tego nie wstydzi. Przy okazji afery z Amber Gold opinia publiczna dowiedziała się, że Marcin P. wpłacił ponad milion złotych na kościół św. Mikołaja w Gdańsku. Widocznie aferzyści  uważają , że sponsorowanie kościoła, będzie stanowiło okoliczność łagodzącą w przypadku wykrycia ich nadużyć. I słusznie , bo jak się obserwuje polski wymiar sprawiedliwości, to coś jest na rzeczy ! Zastanawiam się czasem jaką to odwagę trzeba mieć aby przyjąć darowiznę w wysokości miliona złotych ? To jednak są moje przemyślenia , bo urzędnicy kościoła katolickiego takich dylematów nie mają - "pecunia non olet" jak mówił  cesarz Titus Flavius Wespazjan. Swoją drogą, bardzo mnie ciekawi czy kościół  zwróci  te pieniądze .Innego rodzaju odwagą popisuje się niejaki Maciej Dominik Byblewski tytułujący się nie wiedzieć dlaczego ojcem. Ze strony www.jasnagora.pl dowiedziałem się, że ten ojciec pracuje w Centrum Informacji Jasnej Góry , pełni rolę przewodnika, a ponadto zna język chorwacki. Otóż ten duchowny rozsyła po domach broszurki przedstawione na zdjęciu poniżej:

Broszurka jak broszurka, kto lubi nich zbiera. Zastanawiam się tylko jak pod względem prawnym a  także moralnym wygląda prośba o finansowe wsparcie i załączony do broszurek druk pocztowego przekazu pieniężnego:

Gdyby szef polskiej instytucji wysyłał prośby o wsparcie finansowe i załączał do tej prośby numer swojego prywatnego konta, to dawno by się nim zainteresowały odpowiednie służby skarbowe. A może się mylę ..... ?

 

Prezes 02.09.2012 r.

niedziela, 02 września 2012, 0_prezes1

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: piowitko, *.bielskobiala.vectranet.pl
2012/09/07 16:00:25
Klasztor Jasnogórski ma swoje konto bankowe (przypuszczam, że nie jedno) i dla mnie niezrozumiałe jest, że zakonnik rozsyła obrazki z wizerunkiem MB Częstochowskiej z załączonym przekazem na swoje nazwisko i konto. Przecież każdy oszust mógłby tak zrobić! Radzę powiadomić przeora Jasnej Góry o tym fakcie. Ja też małymi datkami od czasu do czasu wspieram zakony, ale na adres i konto klasztoru.
Jeśli chodzi o większe darowizny, to beneficjenci mogą się je przyjmować zakładając czyste intencje darczyńcy. Klasztory nie mają przecież służb wywiadowczych.
Dodatki na bloga