Bieżące tematy polityczne, społeczne i gospodarcze a także krytyka dziennikarskiego przekazu. Myśl śmiało, nie bądź łatwowierny , nie pozwól sobą manipulować !
Blog > Komentarze do wpisu

Pajace c.d. (147)

 

W poprzednim artykule oskarżyłem stację TVN, między innymi o publiczne wywołanie awantury w sprawie szczepionek przeciwko tzw. świńskiej grypie. Wszyscy mamy w pamięci  jak dziennikarze TVN-u znęcali się nad ówczesną Panią  minister zdrowia oskarżając ją o to, że uniemożliwiła Polakom zakup tych szczepionek. Pamiętamy także,  jak Pani minister Kopacz ze łzami w oczach broniła swojego stanowiska. Temat jest trochę stary i być może nieco  zanudzam ale dla pewnego porządku prawnego przytoczę dane jakie  w tej sprawie opublikowali dwaj Francuzi - profesor Bernard Debre oraz poseł  Jean-Marie Le Guen.Dosłowny cytat z artykułu:

"Masowe szczepienia na całym świecie wiążą się niestety z powstaniem
ogromnej gałęzi przemysłu. Przemysł ten jest niezwykle lukratywny, ponieważ w całości finansowany jest przez rząd, a firmy chronione są zarówno prawem  patentowym (regulowanym przez rząd) oraz przepisami skonstruowanymi w taki sposób, że zrozumieć je mogą tylko wybitni prawnicy. Co roku podaje się ludziom miliardy szczepionek, a koncerny farmaceutyczne zarabiają na tym dziesiątki miliardów euro.Zagrożenie świńską grypą na przełomie 2009/20010 roku pociągnęło za sobą ogromne wydatki z budżetu Francji. Za samą szczepionkę przeciwko grypie A (94 mln dawek, czyli po dwie dawki na obywatela) rząd francuski zapłacił 1,5 miliarda euro.

Do kosztów zakupu szczepionek trzeba było także doliczyć:

 • koszt szczepień – 35,8 miliona
       euro,
 • zakup respiratorów – 5,8
       miliona euro,
 • zakup leków przeciwwirusowych –
       20 milionów euro,
 • zakup masek ochronnych – 150,6
       miliona euro,
 • koszty transportu – 41,6
       miliona euro.
 • koszt wynagrodzeń dla personelu
       medycznego – 290 milionów euro,
 • koszt kampanii informacyjnej –
       59,6 miliona euro,
 • wydatki lokalne – 100 milionów
       euro,
 • a także od 375 do 752 milionów
       euro na wydatki powiązane z konsultacjami lekarskimi i wydawaniem recept

          

Wykorzystano zaledwie 4,5 miliona szczepionek (to dobry wybór ze strony
społeczeństwa), czyli z 94 milionów dawek aż 89,5 miliona
wyrzucono do kosza
, ponieważ skończyła się ich data ważnościTaka jest historyczna prawda o wydarzeniach z przed 3 lat i nikt za nie do dzisiaj nie przeprosił. Te fakty pokazują  jak mało wiarygodna jest stacja TVN. A może miała jakiś interes w tym, aby Polska też wyrzuciła pieniądze w błoto ?

 

Prezes 23.07.2013

 

wtorek, 23 lipca 2013, 0_prezes1

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2013/11/26 11:47:35
W tamtym czasie mój niemiecki lekarz odmówił mi tą szczepionkę. Jeżeli koniecznie chcę to miałem się wybrać do urzędu zdrowia. Oni też szczepią. Tak postąpiło wielu lekarzy, ale niemiecki rząd zakupu sczepionki dokonał. Wtedy Polska ze swoim ministrem zdrowia panią Kopacz byli bardzo podziwiani za odwagę przeciwstawienia się lobby farmaceutycznemu. Do dzisiaj jest atakowa przy każdej okazji. Lobby działa.
Dodatki na bloga