Bieżące tematy polityczne, społeczne i gospodarcze a także krytyka dziennikarskiego przekazu. Myśl śmiało, nie bądź łatwowierny , nie pozwól sobą manipulować !
Blog > Komentarze do wpisu

Czy "ciemny lud" to kupi" ? (154)

Polacy ekscytują się aferą podsłuchową. Nie pierwszy raz zresztą dziennikarze Najjaśniejszej Rzeczypospolitej organizują narodowi takie igrzyska, dając tym wyraźnie do zrozumienia, kto rządzi między Odrą a Wisłą. Łatwo jest udowodnić,że to dziennikarze wywoływali wcześniej histerię z powodu krzyża smoleńskiego (udowodniona dziennikarska prowokacja),ptasiej grypy (nigdy nie przeproszono minister Kopacz),reformy emerytalnej (udowodnione powiązania personalne zainteresowanych), czy też najbardziej idiotyczna  tzw. sprawa Acta kiedy to z sukcesem wyprowadzono ludzi na ulice.

Analizując przyczyny ostatniej paniki związanej z podsłuchem musimy zacząć od źródła czyli od redakcji tygodnika "Wprost". Jak pamiętamy, w przeszłości tygodnik ten zasłynął z oszczerstw rzucanych pod adresem senatora Włodzimierza Cimoszewicza co omal nie doprowadziło go do bankructwa z powodu olbrzymich kar jakie nałożył na gazetę amerykański sąd. Czas mija , poprzedni redaktorzy naczelni odeszli, wiodąc spokojne życie w swoich luksusowych willach. Warto się więc przyjrzeć sylwetce nowego naczelnego , bo to jest dopiero hit - większy od afery podsłuchowej.

Sylwester Latkowski , facet o fizjonomii nie wzbudzającej absolutnie zaufania , nie wiadomo z jakich powodów robi nad Wisłą karierę. Wikipedia podaje,że pod koniec lat dziewięćdziesiątych został skazany prawomocnym wyrokiem na dwa lata i trzy miesiące więzienia za wymuszenia rozbójnicze, z czego siedemnaście miesięcy przesiedział w pudle oglądając błękit nieba z za krat. Niektórzy sugerują , że siedząc w więzieniu  zrobił rachunek sumienia z mocnym postanowieniem poprawy.

Na marginesie za Wikipedią  podaję definicję  wymuszenia rozbójniczego:" Wymuszenie rozbójnicze to występek polegający na doprowadzeniu innej osoby do rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym albo do zaprzestania działalności gospodarczej przez zastosowanie wobec niej przemocy , groźby zamachu na życie, zdrowie lub groźby gwałtownego zamachu na mienie. Sprawca musi działać w celu osiągnięcia korzyści majątkowej." Tyle z powtórki prawa. 

Co może jeszcze zainteresować czytelnika w biografii naszego nowego bohatera. Może to , że po wyjściu z więzienia nakręcił kilka kiczowatych filmów w których gloryfikował przemoc i bandytyzm ? Albo to ,że w 2007 roku w czasie afery zorganizowanej przez małego prezesa, były prokurator generalny Janusz Kaczmarek został zatrzymany przez ABW właśnie w mieszkaniu Sylwestra Latkowskiego ? Cokolwiek by jednak nie pokazać w sylwetce naczelnego "Wprost" , ciemny lud i tak nie uwierzy , ciemny lud wie swoje , ciemny lud już wydał wyrok. Historia państw i narodów często  jest naznaczona działaniem takich antypatycznych  postaci. 

P.S.

Nie sposób tej odrażającej prowokacji nie powiązać z żądaniem wysuniętym przez małego prezesa wobec Prezydenta RP. Krótko mówiąc mały prezes postawił prezydentowi ultimatum ,że jeśli nie zdymisjonuje rządu, to znaczy,że jest po stronie sił zła. Wiem,że Pan Prezydent nie potrzebuje adwokata ale ja bym odpowiedział:"...mały prezesie , spokojnie , bo jak śledztwo wykaże kto stoi za prowokacją to może się okazać ,że stoję po właściwej stronie".

Prezes- 18 czerwca 2014 roku.  

środa, 18 czerwca 2014, 0_prezes1

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: piowitko, *.bielskobiala.vectranet.pl
2014/06/30 14:09:27
NIELEGALNE podsłuchiwanie i nagrywanie rozmów szczególnie prywatnych jest przestępstwem, Publikowanie materiałów pochodzących z przestępstwa, też jest przestępstwem. Dziennikarze. nie mogą być świętymi krowami i bezkarnymi. Zwracam jeszcze uwagę, że redaktorzy Wprost dokonałi fałszerstw w stenogramie nagranych rozmów: sitwę prokuratora generalnego Seremeta z PiS zamienili na sitwę Seremeta z PO. To nie może być pomyłka, to jest celowe działanie!
Dodatki na bloga